2020-2021
  • Υποβολή της Αίτησης – Δήλωσης αποφοίτων για συμμετοχή στις Πανελλαδικές Εξετάσεις έτους 2021

Οι μαθητές της τελευταίας τάξης έχουν ήδη υποβάλει την Αίτηση-Δήλωση συμμετοχής στις Πανελλαδικές Εξετάσεις έτους 2021, ενώ σύμφωνα με την αριθμ. Φ.251/22933/Α5/26-02-2021 Υ.Α. (Β΄826)  στο διάστημα 8-19 Μαρτίου θα υποβάλουν Αίτηση-Δήλωση οι παλαιοί απόφοιτοι που επιθυμούν να είναι υποψήφιοι για τις πανελλαδικές εξετάσεις ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ έτους 2021.

Στο ανωτέρω διάστημα δύνανται οι μαθητές της τελευταίας τάξης ΓΕΛ και ΕΠΑΛ, που έχουν ήδη υποβάλει Αίτηση – Δήλωση συμμετοχής για τις Πανελλαδικές Εξετάσεις έτους 2021, να συμπληρώσουν τις Αιτήσεις-Δηλώσεις τους.

Η υποβολή των Αιτήσεων – Δηλώσεων των αποφοίτων για συμμετοχή στις Πανελλαδικές Εξετάσεις του Γενικού και του Επαγγελματικού Λυκείου έτους 2021 θα γίνει στο Λύκειο αποφοίτησης ή στο πλησιέστερο στην κατοικία του αποφοίτου Λύκειο.

Το σχετικό ΦΕΚ.

Σε περίπτωση που θέλετε να καταθέσετε αίτηση για συμμετοχή στις Πανελλαδικές Εξετάσεις Γενικού Λυκείου έτους 2021, θα πρέπει πρώτα να κλείσετε ραντεβούμε τη διεύθυνση του σχολείου. Το ραντεβού μπορείτε να το κλείσετε στέλνοντας email στη διεύθυνση του σχολείου:

ή τηλεφωνικά στο τηλέφωνο του Διευθυντή.

• Οδηγίες από το Υπουργείο Προστασίας του Πολίτη

Ενημερωτικά Φυλλάδια

Από το Υπουργείο Προστασίας του Πολίτη μας προωθήθηκαν τα παρακάτω ενημερωτικά φυλλάδια:

• Οδηγίες προς ανηλίκους για την προστασία στο διαδίκτυο
    • Οδηγίες προς ανηλίκους για την προστασία από την σεξουαλική κακοποίηση
    • Οδηγίες για την προστασία από την σεξουαλική κακοποίηση ανηλίκων
    • Οδηγίες προς τους πολίτες για την αντιμετώπιση της ενδοοικογενειακής βίας
  • ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΣΤΡΑΤΕΥΣΙΜΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ 2021

• ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΗΣ-ΔΗΛΩΣΗΣ ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΕΛ ΕΤΟΥΣ 2021

Δημοσιεύτηκε η εγκύκλιος του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων για την υποβολή αίτησης-δήλωσης συμμετοχής στις πανελλαδικές εξετάσεις ΓΕΛ του έτους 2021.

• Αναστολή λειτουργίας τμημάτων λόγω κρούσματος COVID 19

Σύμφωνα με την απόφαση (Φ.2.1.Δ 19550) του Διευθυντή Β/θμιας Εκπ/σης Ν. Αχαΐας, αναστέλλεται η λειτουργία της Γ’ τάξης του ΓΕΛ Ερυμάνθειας, λόγω επιβεβαιωμένου κρούσματος COVID19. Στα ανωτέρω τμήματα θα λάβει χώρα εξ αποστάσεως διδασκαλία, σύμφωνα με το υπάρχον πρόγραμμα. Η δια ζώσης διδασκαλία θα επαναληφθεί στη Σχολική Μονάδα από Πέμπτη 29/10/2020.