Αρχική Σελίδα
  • school1.png
  • school2.png
  • school3.png

Φέτος το ΓΕΛ Ερυμάνθειας συμμετείχε στους πανελλήνιους σχολικούς αγώνες ΓΕΛ-ΕΠΑΛ 2023-2024 (Αρ.Πρωτ.20942/Δ5/27-02-2024/ΥΠΑΙΘΑ) με ομάδα κοριτσιών στο άθλημα της πετοσφαίρισης και ομάδα αγοριών στο άθλημα του ποδοσφαίρου. Σε συνεργασία με το Γραφείο της Φυσικής Αγωγής της Δ.Δ.Ε Αχαΐας και την κα Γεωργία Μητρογιάννη, αλλά και χάρη στην υποστήριξη και προετοιμασία που προσέφεραν οι γυμναστές του σχολείου κ.κ. Σταματόπουλο Ιωάννη και Σταύρου Παναγιώτη, οι ομάδες συμμετείχαν στους εξής αγώνες:

την Παρασκευή 9 Φεβρουαρίου η ομάδα βόλεϊ κοριτσιών έναντι της ομάδας του 5ου ΓΕΛ Πάτρας και τη Δευτέρα 12 Φεβρουαρίου η ομάδα ποδοσφαίρου αγοριών που έπαιξε με την ομάδα του 10ου ΓΕΛ Πατρών. Αν και οι ομάδες του ΓΕΛ Ερυμάνθειας έχασαν, βγήκαμε κερδισμένοι γιατί οι μαθητές και οι μαθήτριές μας απόλαυσαν την εμπειρία της συμμετοχής και βιώσαν τα οφέλη της ευγενούς άμιλλας που προσφέρει ο αθλητισμός.